Naučte sa tipy pre efektívne a bezpečné pranie detskej bielizne, uterákov a lôžkovín.

Fotografia prostriedku na pranie Lovela Family

Na akú teplotu by sa mali prať uteráky a na akú posteľnú bielizeň?

Vďaka správnej teplote prania dokážeme predĺžiť životnosť látok a dosiahnuť ich hebkosť. Zistite, na koľko stupňov nastaviť práčku pri praní detskej spodnej bielizne, lôžkovín alebo farebného oblečenia.

Teplota prania – myslite na ňu:

● Vždy skontrolujte najvyššiu prípustnú teplotu prania odporúčanú na štítku výrobcom a pri tejto teplote perte najviac znečistené oblečenie.

● Pokiaľ chcete svoje oblečenie len osviežiť a nie sú na ňom žiadne viditeľné škvrny, nastavte práčku na 30ºC.

● Ak ste odstrihli visačky z detského oblečenia, je najbezpečnejšie prať ho na 40ºC.

● Tkaniny ako viskóza, umelý hodváb, ľan, vlna by sa mali prať iba na špeciálne ručné pranie alebo jemný program popr. ručné pranie.

● Čím nižšia je teplota v práčke, tým odolnejšia bude farba látok. Čiernu alebo farebnú bielizeň perte pri teplote nie vyššej ako 30-40ºC

OBSAH

1. Na akú teplotu by sa mali prať uteráky a na akú posteľnú bielizeň?

2. Pri akej teplote by ste mali prať uteráky?

3. Pri akej teplote by ste mali prať posteľnú bielizeň?

4. Pri akej teplote by ste mali prať detské oblečenie?

Pri akej teplote by ste mali prať uteráky?

Nezabudnite pred prvým použitím vyprať novo zakúpené uteráky a tiež akékoľvek nové oblečenie. Uteráky perieme obvykle pri teplote 40-60ºC, na program bavlna. Ak chcete predĺžiť ich životnosť, nastavte odstreďovanie na nízku rýchlosť. Ak máte domá malého dojčaťa, pamätajte, že všetky látky, ktoré prichádzajú do styku s detskou pokožkou, by sa mali prať v špeciálnom pracom prostriedku, certifikovanom na použitie od prvého dňa života. Tekuté prostriedky, kapsule a prášky Lovela Baby získali kladné hodnotenie Ústavu matky a dieťaťa a ich zloženie bolo vyvinuté s ohľadom na veľmi citlivú pokožku.

Pri akej teplote by ste mali prať posteľnú bielizeň?

Zvoľte teplotu prania lôžkovín v závislosti od typu tkaniny:

● Obliečky z čistej bavlny perte na 60ºC.

● Jemnejšie obliečky zo saténovej látky perte na 40ºC alebo (ak je takáto teplota na štítku povolená) na 60ºC.

● Detské obliečky perte najlepšie pri teplote nie nižšej ako 60ºC. Pri takejto teplote hynú napr. roztoče, ktoré môžu spôsobovať alergie.

Pri akej teplote by ste mali prať detské oblečenie?

V prvých týždňoch života dieťaťa sa odporúča prať bielizeň na najvyššiu možnú teplotu a používať aspoň dve plákania. Oblečenie pre novorodencov by malo byť vždy z čistej bavlny, ktorá dobre znáša vysoké teploty. Najlepšie je prať ich oddelene od oblečenia zvyšku rodiny v špeciálnych produktoch určených deťom od prvého dňa života, ako je Lovela Baby.

Poradňa Lovela